Co děláme?

Období pozdní renesance a ranného baroka, historicky dramatická doba třicetileté války (1618 – 1648), to je éra, která učarovala šermířům nejvíce. Stávající, sestava skupiny, ztvárňuje ve svých divadelně šermířských vystoupeních období krvavých bitev, násilí, drancování, ale i lásky, romantiky a přátelství …

Předvedeme vám:

Ukázky šermu

Šermířské souboje členů skupiny s různými chladnými, dřevcovými i palnými zbraněmi, doprovázené vypravěčským slovem o historii, zbraních apod.. Podbarveno hudebním doprovodem bubeníků nebo reprodukovanou muzikou. Spojené s prohlídkou zbraní. I diváci se mohou zapojit tím že vybírají zbraně se kterými se bude bojovat.

Délka vystoupení je variabilní dle poptávky: od 10 do 30 min.
Požadavky: prostor 6 x 8 m, přípojka 230 V

Divadelně šermířské ukázky

Šerm zakomponovaný do scének z historie, např. Švédská branka(přepadení švédů strakonického hradu v roce 1641) a Turnaj pro královnu která nakonec vybere nejlepšího šermíře. Šerm všemi dostupnými zbraněmi, podbarveno reprodukovanou muzikou a mluveným slovem.

Délka vystoupení jednotlivých scének: od 5 do 15 min.
Požadavky: prostor 6 x 8 m, přípojka 230 V

Divadelně šermířská hra

Divadelní hra se šermem pro odpolední či noční představení s názvem Tajná rána, popisující skutečnou událost nebo Muzeum, jediné muzeum, které přijede za vámi a provede vás minulostí, přítomností a budoucností. Obě hry jsou podmíněny větší výpravou – kulisami, různorodostí kostýmů a zbraní.

Délka vystoupení her: od 25 do 30 min.
Požadavky: prostor 6 x 8 m, přípojka 230 V

Dobové hry pro děti i dospělé

Jako doprovodný program k našemu vystoupení může nabídnout, např. na různé oslavy s dětmi, hry – chytání kroužků na zbraně, střílení s kuší, házení nožů a šipek na terč, chůze na chůdách apod. Délka „hraní“ a cena her je dle dohody.

Speciální vystoupení

Poskytujeme specifické vystoupení na míru a dle přání zákazníka:

  • Doprovod maturantů na stužkování
  • Účast v dobových průvodech
  • Procházky s Bílou paní